Політична криза у Бельгії: провал коаліційних переговорів, уряду немає 163 дні

Політична криза у Бельгії: провал коаліційних переговорів, уряду немає 163 дні Фото: EPA

У Бельгії представники двох найбільших партій офіційно повідомили, що вони не дійшли згоди у формуванні урядової коаліції, повідомляє "Європейська Правда". Об этом сообщает ternopilinfo.in.ua со ссылкой на СМИ.

На початку жовтня франкомовна соціалістична партія PS і фламандська націоналістична партія N-VA почали черговий раунд переговорів про формування нового уряду.

Після місяця переговорів вони офіційно повідомили короля Філіпа про неможливість створення коаліції, а представники партій попросили звільнити їх з посад у переговорних групах.

Таким чином, у Бельгії продовжується політична криза і країна залишається без уряду попри те, що вибори відбулися ще у травні.

У Бельгії немає повністю функціонуючого федерального уряду, оскільки коаліція на чолі з колишнім прем’єром Шарлем Мішелем розпалася в грудні 2018 року. Тимчасовим прем’єр-міністром нещодавно була призначена Софі Вілмс, але у її уряду немає парламентської більшості.

Король сьогодні проведе консультації із лідерами всіх парламентських партій щодо подальших дій.

У 2010-2011 роках Бельгія прожила без уряду рекордний 541 день.

Читайте також: ЄС покарає Бельгію за повільний інтернет


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/politychna_kryza_u_belgii_proval_koalitsiynyh_peregovoriv_uryadu_nemaie_163_dni_302791.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя